معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان گفت: یکهزار و 534 تخته فرش به متراژ هشت هزار و 437 متر مربع به ارزش بیش از 73 میلیارد ریال توسط مددجویان تحت حمایت استان کرمان تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال شده است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان غلامرضا خواجه با بیان اینکه استعدادسنجی قالی بافان و مشاوره شغلی آنها به صورت چهره به چهره از رویکردهای اساسی این نهاد در ایجاد طرح های قالی بافی است افزود: پس از طی این مراحل متقاضیان بافت فرش برای انتخاب نوع فرش و تکمیل پرونده به واحدهای مربوط معرفی و با تهیه نقشه و مواد اولیه مورد نیاز طرح راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه حمایت از هنر قالیبافی یکی از سیاست های اصلی کمیته امداد در مقوله اشتغال کوچک و خانگی مددجویان است اظهار کرد: در حال حاضر 2 هزار و 542 دار فعال قالی توسط بافندگان فرش تحت حمایت در حال بافت است.
وی به راه اندازی فروشگاه فرش و تولیدات صنایع دستی مجریان طرح های اشتغال در استان اشاره کرد و گفت: برای راه اندازی این فروشگاه بیش از 20 میلیون تومان هزینه شده است و با راه اندازی این فروشگاه تمامی فرش های تولیدی و صنایع دستی مددجویان به صورت مستقیم و بدون واسطه به فروش می رسد.

خواجه بیان کرد: نظارت، آموزش و هدایت فرش بافان و بازاریابی فروش توسط کارشناسان این نهاد انجام می شود و بیشتر بافندگان فرش دستباف را زنان مددجو و سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

بیش از 2 هزار و 800 بافنده فرش در استان کرمان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) فعالیت می کنند.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید