رئیس صنعت، معدن و تجارت بوکان گفت: امسال کمیته‌ آموزش و طراحی و نیز کمیته تولید، بازاریابی و فروش فرش دستباف در شهرستان بوکان تشکیل می‌شود.

حسن عبدی با اشاره به عملکرد تیر ماه این اداره اظهار داشت: در این بازده زمانی ضمن تشکیل نخستین جلسه‌ کارگروه تخصصی احیای فرش دستبافت مقرر شد که دو کمیته شامل کمیته آموزش و طراحی و نیز کمیته تولید، بازاریابی و فروش فرش در شهرستان بوکان تشکیل شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان اظهار داشت: در تیر ماه گذشته ضمن پیگیری دریافت نرم‌افزار طراحی فرش دستباف برای متقاضیان، فراخوان ثبت نام کار آفرینان بخش تولید فرش در جشنواره کارآفرینان برتر داده شد.

به گفته عبدی پیگیری بافت فرش صلح و دوستی در شهرستان بوکان و رفع موانع پیش رو در این زمینه، صدور و تمدید کارت‌های شناسایی و انجام و پیگیری امورات صنفی اتحادیه و تعاونی فرش دستباف از سایر اقدامات بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان تصریح کرد: علاوه بر آن در بخش معدن ضمن بازدید از معادن و مصالح کوهی دو فقره جواز برداشت شن و ماسه صادره از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تحویل شد.

وی با اشاره به چالش‌های مربوط به بخش معدن این شهرستان گفت: سرعت ناکافی در تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی و عدم دسترسی عموم به آن ضعف توانمندی‌های فنی مهندسی و ساخت در بخش اکتشاف و صنایع معدنی از مشکلات پیش رو است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان تصریح کرد: از سوی دیگر وجود مشکلات و تعارضات حل نشده بین بخشی با حوزه منابع طبیعی و وجود معارضین محلی و مشکلات ناشی از آن نیز از سایر چالش‌های کنونی به شمار می‌رود.

وی با اشاره به عملکرد بخش امور بازرگانی و توسعه تجارت این شهرستان افزود: صدور پروانه‌های کسب صنفی ایثارگری، تشیکل کارگروه ادغام و چابک‌سازی اتحادیه‌ها، اخذ قیمت انواع کالاهای خوراکی و غیرخوراکی در گروه کالایی از بازار آزاد بوکان و پایش و نظارت بر صدور 94 فقره پروانه کسب صنفی تولیدی، فنی و خدماتی و توزیعی از اقداماتی بود که در ماه گذشته انجام شد.

عبدی گفت: در بخش نظارت و بازرسی این شهرستان 336 مورد بازرسی صورت گرفته و 59 تخلف به ارزش 53 میلیون و 370 هزار و 550 ریال کشف شد.

وی بیان کرد: در بخش آرد و نان نیز از مجموع 138 بازرسی صورت گرفته، 23 تخلف به ارزش 24 میلیون و 263 هزار و 900 ریال کشف و متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بوکان اظهار داشت: در تیر ماه امسال در بخش قاچاق با وجود چند مورد گشت مشترک بازرسی موردی دال بر کشف کالای قاچاق یافت نشد.

عبدی از صدور پنج فقره جواز با اشتغال‌زائی 26 نفر خبر داد و تصریح کرد: در تیر ماه امسال دستورالعمل‌های حمایتی و تامین سرمایه در گردش بررسی و پیگیری شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید