ده کارگاه آموزشی در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران برگزار می‌شود.

بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران – بزرگترین مجموعه نمایشگاهی فرش دستباف دنیا – یکم شهریور در نمایشگاه بین المللی تهران گشایش می‌یابد.
این نمایشگاه تا هفتم شهریور در ۱۴ سالن در فضایی بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع با حضور ۷۳۰ شرکت تولیدی از سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار می‌شود.
سالن ویژه‌ای برای دانش آموختگان کارآفرین تخصصی داده شده است و این کارآفرینان از غرفه‌های رایگان در سالن ۵ برخوردار خواهند بود.
به گفته رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: تجار و بازرگانان خارجی به ویژه از بازارهای صادراتی ایران، شناسایی و به نمایشگاه دعوت شده اند که ۹۱ بازرگان خارجی خریدار عمده فرش دستباف ایرانی شامل ۳۸ بازرگان ایرانی مقیم خارج از کشور در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.
حمید کارگر گفت:: هفتمین نمایشگاه و جشنواره فرش برتر هم با هدف الگوسازی و بهبود فرآیند تولید فرش دستباف و با شعار نوگرایی و حفظ بازار با تمرکز بر اصالت فرش ایرانی همزمان با این نمایشگاه برگزار می‌شود.
کارگر افزود: جشنواره شامل فرش‌های شهری عشایری، عتیقه یا آنتیک و نو خواهد بود که به داوری گذاشته می‌شود و آثار برتر در یک سالن به نمایش در می‌آید.
بنابر این گزارش؛ مرکز ملی فرش ایران در نظر ‏دارد در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف، ده ‏کارگاه آموزشی با هدف ارتقای سطح آشنایی بازدید کنندگان با مباحث عمومی و تخصصی فرش دستباف از ۲ تا ۶ شهریور ماه امسال به این شرح برگزار کند.
این کارگاه‌ها رایگان برگزار می‌شود و با توجه به محدود بودن ظرفیت، انتخاب فراگیران پس از تعیین سطح و با اولویت زمان ثبت نام انجام خواهد شد.
عناوین کارگاه‌ها به این شرح است:
– روش‌های شستشوی پشم با فناوری­‌های نو
– ویژگی‌های فرش دستباف
– بازار و تجارت فرش دستباف در چین
– روش‌­های نگهداری فرش دستباف
– ابزار و شیوه بافت فرش دستباف استان‌های جنوب و غرب ایران
– روش‌­های بهینه استفاده از مواد رنگرزی طبیعی و شیمیایی پرکاربرد در رنگرزی خامه فرش دستباف
– ابزار و شیوه بافت فرش دستباف استان‌های مناطق مرکزی ایران
– روش­‌های بهره گیری از تجارت الکترونیک در بازاریابی و فروش فرش دستباف
– مناسبات شرکت در نمایشگاه‌های فرش دستباف
– ایده پردازی برای نوآوری در طرح و نقش فرش دستباف
– فهرست افراد منتخب و جزئیات بیشتر درباره نحوه برگزاری دوره، از طریق تارنمای مرکز ملی فرش ایران متعاقبا اعلام می‌شود.
برای شرکت کنندگان در دوره گواهی حضور صادر خواهد شد.
به منظور بهره‌برداری حداکثر از زمان کوتاه دوره‌های آموزشی، حضور تمامی فراگیران پانزده دقیقه قبل از شروع ‏هر کلاس الزامی است.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید