با خرید فرش ماشینی در واقع از تولید الکتریسیته ساکن در بدن خود استقبال می کنید!

بزرگترین صدمه ناشی از مصرف فرش‌های ماشینی تولید الکتریسیته ساکن در بدن است.
در اینجا عوارض ناشی از تجمع بار یونی در بدن را بیان می‌کنیم.
خطرات الکتریسیته ساکن در بدن انسان و چگونگی جلوگیری از تجمع الکتریسیته گذشته از حالت بد و دردی که تخلیه الکتریکی ناشی از راه رفتن بر روی فرش‌های ماشینی و موکت‌های الیاف مصنوعی در بدن ایجاد می‌کند. خطرات زیانبار و مرگباری به شرح زیر دارد:

الکترواستاتیک و خطراتش برای افراد
شارژ دراز مدت الکترواستاتیک در بدن موجب بی قراری، سردرد، تنگی قفسه سینه، تنگی نفس، سرفه و شوک، حساسیت‌های پوستی و در بلند مدت باعث بثوراتِ پوستی و سرطان پوست می‌شود.
راه رفتن روی الیاف مصنوعی و فعالیت‌های دیگر که در معرض این الیاف باشد، می‌تواند در بدن انسان تا چند هزار ولت الکتریسیته ساکن جمع کند.
زمانی که تجمع ولتاژ الکترواستاتیک از 2000 ولت تا 3000 ولت باشد شما در سر انگشتان تخلیه را به صورت جرقه مشاهده می‌کنید و انگشتان دست دچار درد و سوزش می‌شوند. در شارژ بیش از 7000 ولت، انسان احساس شوک کرده و مقدار (3 ESD) قدرت میدان الکترومغناطیس تولید می‌شود. این مقدار مخصوصا برای بیماران قلبی خطرناک بوده و همینطور موجب خارش و حساسیت پوستی و عصبی شدن فرد می‌شود که اغلب اوقات تغییر رنگ صورت در لحظه تخلیه مشاهده می‌گردد.

راه‌های پیشگیری
نپوشیدن لباس و جوراب از جنس الیاف شیمیایی و استفاده از البسه پنبه ای است.
عدم استفاده از فرش ماشینی و کفپوش‌های پلاستیکی و محصولات triboelectrification.
در صورتی که در مدت کوتاه مجبور به راه رفتن روی الیاف مصنوعی هستید حتی المقدور پای خود را خیس یا پا برهنه باشید. یا جوراب مرطوب بپوشید.

عوارض جانبی اثر الکترو استاتیک
باعث جذب گرد و غبار شناور در هوا، گرد و غبار در ریه و روی بدن انسان و پوست می‌شود که برای افراد مسن و کودکان بیشترین حساسیت را ایجاد می‌کند.


منبع: گروه فرش میرحسینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید