عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بیمه بسیاری از قالی ­بافان به بهانه های واهی توسط دولت قطع شده است،گفت: نباید اجازه داد کشورها با استفاده از الگوی بافت فرش ایرانی محصولات درجه پایین را بنام کشورمان بفروش برسانند.

سید ناصر موسوی لارگانی درباره وضعیت تولید فرش دستباف در کشور، گفت: نباید اجازه داد دیگر کشورها با استفاده از الگوی بافت فرش ایرانی محصولات درجه پایین را بنام کشورمان بفروش برسانند و این درحالی است که صنعت فرش یکی از صنایع مولد و ارزآور برای کشور تلقی می شود.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با نازل ترین سرمایه گذاری می توان با توسعه فرش دستباف برای بسیاری از افراد اشتغال زایی کرد، تصریح کرد: قالیبافان نیازمند بیمه سراسری هستند تا از آینده کاری شان پس از بازنشستگی آسوده خاطر باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه به بهانه های واهی بیمه بسیاری از قالی بافان توسط دولت قطع شده است و بیش از یکسال است هیچ قالی بافی بیمه نشده است.

عضو هئیت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه سوءمدیریت فرش دستباف ایرانی را بطور تقریبی به سمت نابودی کشاند،گفت: فروش فرش بی کیفیت به نام ایران در بازار جهانی توسط برخی از کشورها همچون هند و چین به ضرر اقتصاد کشور تمام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تابناک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید