نشست هماهنگی برای آماده سازی مقدمات برگزاری بهینه بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران در مرکز ملی فرش ایران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، گزارشی از برنامه‌های اصلی و جنبی هر معاونت و همچنین برنامه‌های مشترکی که با مشارکت معاونت‌ها و حوزه‌های دیگر برگزار می‌شود ارایه شد و در ادامه رییس مرکز ملی فرش ایران نیز بر ضرورت تلاش همگانی همکاران برای برگزاری هر چه شایسته‌تر نمایشگاه فرش دستباف تاکید کرد.
در این جلسه، برگزاری هفتمین جشنواره فرش برتر، برپایی کارگاه‌های آموزشی، دعوت و پذیرش بازرگانان خارجی، حمایت از دانش آموختگان کارآفرین فرش، اختصاص فضا به دانشگاه‌های ارایه دهنده رشته فرش، برپایی فضای نمایش همنشینی فرش دستباف و دکوراسیون، نمایش فرایند تولید فرش دستباف، بخش ویژه برای آشنایی کودکان و نوجوانان با فرش دستباف و اطلاع رسانی و تبلیغات داخلی و خارجی نمایشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیش بینی ایجاد ۲۰ هزار شغل در حوزه فرش

در برنامه اشتغال فراگیر ابلاغ شده از سوی معاون اول رییس جمهور برای سال ۹۶، تعداد ۲۰ هزار شغل در حوزه فرش دستباف لحاظ شده است.
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی «برنامه اشتغال فراگیر در سال ۱۳۹۶» را ابلاغ کرد که در این برنامه، ۲۰ هزار شغل برای فرش دستباف پیش بینی و تکلیف شده است.
در این تصویب نامه، «فرش دستباف» در میان رسته‌های منتخب بخش «صنعت، معدن و بازرگانی» قرار دارد و در هدف گذاری کمی این بخش برای فرش دستباف ۲۰ هزار شغل جدید پیش بینی و تکلیف شده است.
برنامه اشتغال فراگیر به تایید کارگروه منتخب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی متشکل از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، رییس کل بانک مرکزی، رییس هیات عامل صندوق توسعه ملی و معاون هماهنگی و نظارت معاون اول رییس جمهور رسیده است.
در این تصویب نامه تکالیف و الزامات دستگاه‌های مختلف برای آماده کردن پیش نیازهای اجرایی شدن طرح از جمله تأمین منابع و اعتبارات، ارایه آموزش‌های مهارتی، ارایه مشوق‌های کارفرمایی، ارایه تسهیلات بانکی و… مشخص شده است.

فعالان بخش فرش دست‌بافت استان بوشهر تقویت می‌شوند

استاندار بوشهر گفت: ایجاد اشتغال و افزایش تولید از اولویت‌های استان بوشهر است که در این راستا فعالان بخش‌های تولیدی، فرش دست‌بافت استان بوشهر تقویت می‌شوند.
مصطفی سالاری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر و با تاکید بر تحقق سیاست‌های اقتصادی مقاومتی، تولید و اشتغال اظهار داشت: امسال در راستای حمایت از تولید و اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی برنامه‌ریزی ویژه‌ای انجام شده است.
وی با بیان اینکه تسهیلات اعتباری بانکی برای حل مشکلات فعالان اقتصادی، اصناف و تولیدی تصویب شده است افزود: با توجه به اینکه اصناف بیشترین متقاضی دریافت تسهیلات بانکی هستند این مهم امسال مورد توجه ویژه قرار داشته باشد.
استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت بیشتر بانک‌ها برای حل مشکلات تولید و ایجاد اشتغال گفت: ایجاد اشتغال و افزایش تولید از اولویت‌های استان بوشهر است که در این راستا فعالان بخش‌های تولیدی، فرش دست‌بافت استان بوشهر تقویت می‌شوند.
سالاری، با تاکید بر توجه ویژه به توسعه طرح‌های فرش دست بافت تصریح کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت مهمی در تولید فرش دست بافت از جمله گلیم، گبه و دیگر محصولات دارد که باید این طرح‌ها که نقش مهمی در تولید، اشتغال و صادرات دارد در اولویت قرار بگیرد.

منبع: واحد مرکزی خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید