رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی گفت: در 10 ماهه امسال حدود 75 هزار مترمربع فرش به ارزش 8 میلیون دلار از استان صادر شده است.

محمدحسن کامیابی‌مسک اظهار داشت: فرش بافی از دیرباز در خراسان جنوبی توسط بافندگان خوش‌ذوق این استان انجام می‌شود و فرش برخی از نقاط استان شهرت جهانی دارد.

وی با بیان اینکه در 10 ماهه امسال 125 هزار مترمربع فرش دستباف در خراسان جنوبی تولید شده است، تصریح کرد: ارزش تقریبی فرش‌های تولید شده در این مدت 45 میلیارد تومان بوده است.

رئیس اتحادیه فرش دستباف خراسان جنوبی به میزان صادرات فرش دستباف استان در طی 10 ماهه امسال اشاره کرد و افزود: در این مدت حدود 75 هزار مترمربع فرش به ارزش 8 میلیون دلار از استان صادر شده است.

کامیابی‌مسک ادامه داد: فرش‌های استان بیشتر به کشورهای آلمان، امارات، ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی صادر شده است.

وی با اشاره به فعالیت 50 هزار بافنده فرش در خراسان جنوبی گفت: این بافندگان به صورت فصلی، تمام وقت و پاره وقت به این حرفه مشغول هستند.

کامیابی‌مسک به عمده مشکلات بافندگان فرش استان اشاره کرد و افزود: گرانی مواد اولیه و توان اقتصادی پایین بافندگان، وجود واسطه‌ها، نبود تسهیلات، رکود بازار و متوقف شدن بیمه بافندگان و عدم توجه مسؤولان به این موضوع از مهم‌ترین مشکلات بافندگان فرش در استان است.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید