عابد گفت: در سال­های گذشته شاهد افول صادرات فرش دستباف ایرانی در بازارهای جهانی بوده ایم واین امر، موجب کاهش رونق این هنر صنعت ایرانی در کشور شده است.

محمدرضا عابد مشاور عالی مرکز ملی فرش ایران گفت: در سال ­های گذشته شاهد افول صادرات فرش دستباف ایرانی در بازارهای جهانی بوده ایم و این امر، موجب کاهش رونق این هنر صنعت ایرانی در کشور شده است.

وی در ادامه، افزود: از دلایل اصلی کاهش صادرات فرش ایرانی می توان به رکود اقتصادی اروپا و تغییر سلایق مردم در کشورهای مختلف جهان اشاره کرد.

عابد همچنین، اذعان داشت: در زمینه تبلیغات، عملکرد ضعیفی داشته ایم و نتوانستیم به درستی مزیت های دستبافته های ایرانی را به دنیا بشناسانیم، از طرفی حضور کم رنگ در نمایشگاه‌های بین المللی مزید برعلت شد.

مشاور عالی مرکز ملی فرش ایران اضافه کرد: در چند سال گذشته، مرکز ملی فرش ایران در زمینه گسترش تبلیغات جهانی برنام ه­ریزی مدونی صورت داد اما به علت کمبود منابع مالی لازم نتوانست موفقیت خوبی کسب کند.

وی در پایان تاکید کرد: با برگزاری نمایشگاه های بین المللی داخلی و حضور در نمایشگاه های خارجی به ویژه تداوم حضور، می توانیم در اذهان عمومی مردم کشورهای جهان تاثیر گذاشته و برند فرش ایرانی را به جایگاه جهانیش مانند گذشته برسانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید