رییس مرکز ملى فرش ایران با اشاره به کارکرد فرش ایران در حوزه دیپلماسى هنرى، از رونمایى و گره زنى فرش “صلح جهانى” در حاشیه نمایشگاه ۲۶ خبر داد.

حمید کارگر گفت: با تاکید بر پیام ریاست جمهورى مبنى بر آرى گفتن به صلح جهانى، فرشى با این مضمون طراحى شده است که مهمانان و بازدیدکنندگان داخلى و خارجى نمایشگاه نیز بر آن گره خواهند زد و پس از تکمیل بافت مسافر یکى از نهادهاى بین المللى خواهد شد.
وى تصریح کرد: در این نمایشگاه از کتاب‌های “مبانی روش تحقیق در فرش دستباف”، “فرش و مان” و برخى دیگر از تازه هاى نشر در حوزه فرش دستباف در کنار فناورى هایى همچون استفاده از “واقعیت مجازی” در چیدمان فرش در دکوراسیون رونمایی خواهد شد.
بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران – بزرگترین مجموعه نمایشگاهی فرش دستباف دنیا – یکم شهریور در نمایشگاه بین المللی تهران گشایش می‌یابد.
این نمایشگاه تا هفتم شهریور در ۱۴ سالن در فضایی بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع با حضور ۷۳۰ شرکت تولیدی از سراسر کشور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
سالن ویژه‌ای برای دانش آموختگان کارآفرین تخصصی داده شده است و این کارآفرینان از غرفه‌های رایگان در سالن ۵ برخوردار خواهند بود.
تجار و بازرگانان خارجی به ویژه از بازارهای صادراتی ایران، شناسایی و به نمایشگاه دعوت شده اند که ۹۱ بازرگان خارجی خریدار عمده فرش دستباف ایرانی شامل ۳۸ بازرگان ایرانی مقیم خارج از کشور و همچنین ۱۴ بازرگان امریکایی در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.
به منظور نمایش همنشینی فرش دستباف ایران با انواع دکوراسیون داخلی و عناصر چیدمانی محیط، کتاب «فرش و مان» از سوی مرکز ملی فرش ایران منتشر می‌شود.
این کتاب که همنشینی دستبافته‌های ایرانی با مبلمان و دیگر ملزومات زندگی امروز در معماری معاصر ایران و جهان را به نمایش گذاشته است همزمان با بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران رونمایی و عرضه خواهد شد.
در این کتاب تلاش شده است با توجه به گستردگی در سبک‌ها و عناصر وابسته در طراحی داخلی و همچنین سلایق و فرهنگ‌های متفاوت مخاطبان و افزون بر آن تنوع بالای فرش دستباف و دیگر زیراندازهای ایرانی؛ به کمک زبانی بین المللی به چنین مهمی دستیابی حاصل شود.
این کتاب به همت مرکز ملی فرش ایران و همکاری موسسه‌ای تخصصی در حوزه دکوراسیون داخلی، در ۱۹۰ صفحه و به زبان انگلیسی برای مخاطبان برون مرزی فرش ایران انتشار می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید