اخبار بازار فرش دستباف
محمد شریعتمداری در حاشیه بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی فرش دستباف تهران در جمع خبرنگاران افزود: فرش دستباف به علت ایجاد اشتغال مستقیم نقش مهمی در اقتصاد دارد و ضمن ارزآوری بالا، سرمایه گذاری بسیار کمی در مقایسه با سایر مشاغل نیاز دارد.
وی با بیان اینکه باید ظلم تاریخی به مجموعه بافندگان و هنرمندان فرش دستباف ایران جبران شود ف اضافه کرد: بنا داریم بیمه فرشبافان را به گونه‌ای قرار دهیم که تامین کننده زندگی شان باشد ضمن اینکه حل مشکلات بهداشتی و درمانی بافندگان فرش و جلوگیری از فرشبافی دارای عارضه های پزشکی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
وزیر صنعت گفت : اگر به بافندگان و هنرمندان عرصه فرش دستباف در تولید این هنر توجهی ویژه کنیم فرش دستباف ایرانی از وضع رو به نزول کنونی خارج می شود.
شریعتمداری درباره توسعه صادرات فرش در دولت دوازدهم گفت: برای شرکت در بازارهای صادراتی باید به همرسانی بازارها را با اولویت نهادسازی در دستور کار قرار دهیم که این مسئولیت به مرکز ملی فرش ایران محول شده است.
وی گفت: همچنین بنا داریم حضور مستقیم تولیدکنندگان ایرانی در نمایشگاه‌های بین المللی فرش با هزینه های محدود صورت گیرد و ما علاوه بر تامین برخی از این هزینه ها ، مشوق های صادراتی را برای توسعه صادرات فرش در دستور کار داریم.
وزیر صنعت با اشاره به اینکه بودجه سال 96 در حال اجراست ، افزود: در بودجه سال 97 با همکاری نمایندگان مجلس بویژه فراکسیون فرش ، قدم های موثری را برای توسعه صادرات فرش برخواهیم داشت.
نائب رئیس مجلس: مصوبه ای به ضرر بافندگان فرش نخواهیم داشت
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی هم گفت: مجلس قطعا آنچه را که به ضرر بافندگان فرش باشد ، تصویب نخواهد کرد.
مسعود پزشکیان در حاشیه بازدید از بیست و ششمین نمایشگان بین المللی فرش دستباف ایران در پاسخ به این پرسش که فعالان صنعت فرش از مالیات بر ارزش افزوده بر فرش دستباف اظهار نگرانی می کنند ، افزود: فعالان و بافندگان فرش ارتباط خود را با فراکسیون فرش مجلس حفظ کنند و دیدگاههای خود را بگویند ما هم قطعا به ضرر این فعالان مصوبه ای در مجلس نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید