خبرگزاری رسمی چین در گزارشی با اشاره به صادرات 89 میلیون دلاری فرش ایران ظرف مدت 4 ماه، از بازار فرش کشورمان به عنوان یکی از مهمترین بازارهای صادراتی فرش دنیا نام برده است.

«شین هوا» در گزارشی که روز شنبه منتشر شده، اعلام کرد که بر اساس شواهد موجود کشورهای اروپایی عمدتا از خریداران بزرگ فرش ایران هستند و فرش فروشان ایرانی قصد دارند بخش عمده ای از بازارهای آسیای جنوب شرقی را نیز از آن خود کنند.
رسانه چینی با پرداختن به صنعت فرش ایران و تمجید از آن، می نویسد: ایران برای نشان دادن هنر زیبای خود در فرش، تا یک هفته دیگر نمایشگاه بزرگی از فرش های دستباف و پشمی را افتتاح خواهد کرد.
بیست و ششمین نمایشگاه فرش های دستباف ایران بنا به گزارش خبرگزاری چین قرار است روز چهارشنبه 23 اوت (اول شهریور ماه) برگزار شود.
این گزارش می افزاید که نمایشگاه مذکور در مرکز دایمی نمایشگاهی تهران برپا خواهد شد و دستکم 730 قطعه فرش دستباف که همه آنها کار دست هنرمندان ایران است، در آن به معرض دید همگان گذاشته خواهد شد و طراحان، بافندگان و بسیاری از مسوولان و دست اندرکاران صنعت فرش و شرکت های تولیدی در این نمایشگاه حضور خواهند یافت.
آنطور که گزارش خبرگزاری شین هوا اعلام کرده صادرات فرش ایران از ابتدای سال شمسی به نسبت دوره مشابه سال قبل نزدیک به 3.7 بیشتر شده است.
این گزارش همچنین به آمار تخمینی مرکز ملی فرش کشورمان اشاره دارد که بر اساس آن، حدود یک میلیون نفر در صنعت فرش دستباف ایران مشغول به فعالیت تمام وقت و نیمه وقت هستند.


منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید