نایب رییس اتحادیه فرش دستباف ایرانی در رابطه با دمیدن جان تازه به صنعت قالیبافی گفت: رونق صنایعی همچون قالیبافی کمک موثری به اشتغالزایی بیشتر در کشور خواهد کرد.

رضی میری نایب رییس اتحادیه فرش دستباف ایرانی گفت: برای استانهایی که با بحران کم آبی مواجه اند باید صنایعی همچون صنایع دستی وقالیبافی فعال تر شوند که احیای این صنعت کمک زیادی به اشتغالزایی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل افت فرش دستباف این است که نسل جوان به حوزه فرش دستباف ورود نکرده و نسل کهنسال نیز حضور فعالی درنمایشگاه های مختلف و بازاریابی این برند قدیمی ندارد؛ البته در 4 سال گذشته با ورود جوانان به این عرصه در زمینه خرید فروش و بازاریابی فغالیت های موثری انجام شده است.

میری با اشاره به بازگشایی بازار آمریکا برای فرش دستباف ایرانی گفت: آمریکا مهمترین مشتری فرش دستباف ایرانی درگذشته بود و هرچند بازیابی بازارهای آمریکا به دلیل فعالیت خوب رقبای ما کار بسیار دشواری است، اما در زمینه کیفیت، فرش ایران حتی باوجود تحریم ها اعتبار خود را حفظ کرده است.

نایب رییس اتحادیه فرش دستباف ایرانی در ادامه افزود: سلایق جوانان در تمام دنیا تغییر کرده و نسل جدید به فرش به عنوان یک کالای مصرفی نگاه می کنند در تلاشیم تا با حفظ اصالت، قالی هایی با طرح و رنگ جدید به بازار عرضه کنیم.

وی با بیان ارتباط تنگاتنگ صنعت گردشگری و قالی و صنایع دستی بیان کرد: به دلیل استقبال توریست ها برای خرید محصولات از کارگاههای حضوری، دربرنامه های آتی و با همکاری کمیسیون گردشگری  کارگاههای بیشتری دراین حوزه تشکیل  تا فروش صنایع دستی و فرش رونق بیشتری در کشور پیدا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید