استاندار یزد در بازدید از دهمین نمایشگاه فرش دستباف استان گفت: ظرفیت استان برای تولید فرش دستباف بالاست و این پتانسیل در حال توسعه است.

«سیدمحمد میرمحمدی» در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه فرش دستباف استان یزد،‌ اظهار کرد: فرش دستباف هنر و صنعتی است که با حضور 40 هزار نفر بافنده در استان و بافت سالانه 200 هزار متر مربع فرش از جایگاه خوبی برخوردار است.

وی افزود: افزایش تولید فرش دستباف استان در حال توسعه است که این تولید موجب افزایش اشتغال پایدار به‌ویژه در حوزۀ اشتغال خانگی و شغل‌های بانوان می‌شود.

میرمحمدی گفت: باید به سمت شناسایی بازارهای جدید صادراتی در حوزۀ فرش دستباف گام برداریم و با آشنایی بیشتر با سلیقۀ مردم دنیا در خصوص این هنر و صنعت زمینۀ صادرات بیشتر فرش دستباف استان را فرآهم کنیم.

استاندار یزد خاطرنشان کرد: فرش دستباف ایرانی به‌عنوان یک فرد وارد زندگی مردم شود تا آنها با مشاهدۀ طرح‌ها، گل‌ها، رنگ‌ها و تاروپودها که هر یک پیامی برای انسان دارند، لذت برند و با دیدن این زیبایی‌ها بدانند که انسان چه توانایی‌هایی برای خلق آثار زیبای هنری دارد.

دهمین نمایشگاه سراسری و تخصصی فرش دستباف استان در بیش از 70 غرفه در محل نمایشگاه بین‌المللی و دائمی یزد تا 26 دی ماه میزبان علاقه‌مندان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید