مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: توانمندی‌های مهارت‌آموزان فرش بافی در استان اردبیل با برگزاری مسابقات آزاد فرش دستباف ارتقا می‌یابد.

محمد پورقلی ظهر امروز در نخستین دوره مسابقات آزاد فرش دستباف اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل اظهار داشت: توانمندی‌های مهارت‌آموزان فرش بافی در استان اردبیل با برگزاری مسابقات آزاد فرش دستباف ارتقا می‌یابد تا بتوانیم از این طریق از ظرفیت ها و توانمندی های این افراد به نحو احسن استفاده کنیم.

وی افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در نخستین دوره مسابقات آزاد فرش دستباف توانست رتبه سوم کشوری را به دست آورد که این موضوع گواه از خلاقیت و استعداد فرش بافان این استان بوده که امیدواریم حمایت‌های همه‌جانبه‌ای از این افراد توسط مسئولان مربوطه انجام شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: هدف از برگزاری این مسابقات، حفظ و ارتقای توانمندی‌های مهارت‌آموزان در حوزه فرش دستباف ایرانی، ترسیم آینده‌ای روشن در راستای آموزش مهارت‌های ویژه فرش دستباف و کشف استعدادهای این افراد است که امیدواریم بتوانیم به تمامی این اهداف برسیم.

پورقلی بیان کرد: با توجه به این‌که در حال حاضر فرش دستباف در غفلت روزمرگی قرار گرفته و آموخته‌های این بخش در حوزه‌های مهارتی، فراموش شده است، باید در راستای بهبود این وضعیت گام های اساسی برداشته شود تا بتوانیم از این طریق زمینه‌های پیشرفت و توسعه این استان را در این حوزه فراهم آوریم.

وی تصریح کرد:‌ بررسی تاریخ فرش دستباف از منظر هنر، فرهنگ و تولید نشان می‌دهد که این هنر سنتی نقش بسزایی در نبوغ هنری و شکوفایی استعدادهای درخشان هنرمندان داشته و این مسابقات می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای شکوفایی این استعدادها و ظرفیت ها باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید