مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز به‌تازگی به‌عنوان جهان شهر معرفی شد و لوح دائمی پایتخت فرش دستباف را نیز دریافت کرده است که این مسائل نشان‌دهنده پتانسیل تبریز، تلاش‌های شهرداری تبریز بوده و امری ستودنی است.

مرتضی آبدار شامگاه سه‌شنبه در آیین رونمایی از سامانه تبریز 2018 با بیان اینکه راه‌اندازی سامانه تبریز 2018 راهی برای برقراری ارتباط بهتر و بیشتر بین شهرداری و شهروندان تبریزی است اظهار داشت : این اقدام یکی از فعالیت‌های خوب شهرداری تبریز است.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه پس‌ازاینکه برخی‌ها به دنبال ایجاد جو منفی و اسلام هراسی بودند کشورهای اسلامی تصمیم گرفتند هرساله یکی از شهرهای اسلامی را به‌عنوان پایتخت گردشگری انتخاب کنند، افزود: از ایران نیز شهرهای یزد و تبریز وارد این گردونه شدند که در نهایت تبریز به خاطر پتانسیل‌های تاریخی و فرهنگی به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد.

آبدار با اشاره به سفر نمایندگان کشورهای خارجی به تبریز گفت: تبریز امروز نه تنها با شهرهای ایران بلکه با شهرهای دیگر کشورها نیز وارد رقابت شده است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید به سمتی حرکت کنیم که فعالیت‌های فرهنگی، خود را در تبریز نشان دهد اما اگر ما تمام زیر ساخت‌ها و امکانات را مهیا کنیم تنها 30 درصد از کار را پیش برده‌ایم و 70 درصد دیگر مربوط به فعالیت‌های مردمی است، ابراز داشت: اگر مردم تبریز به مسئله تبریز 2018 که یک مسئله فرا استانی است ورود نکنند نمی‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان اینکه ما در حال حاضر 630 سازمان مردم‌نهاد داریم که باید وارد میدان عمل شوند، خاطرنشان کرد: ما نیز برای استفاده بهینه از پتانسیل‌های این 630 سازمان برنامه‌ریزی می‌کنیم.

آبدار با اشاره به اینکه تبریز در 5 سال اخیر به‌طور متوالی به‌عنوان شهر پاک انتخاب‌شده است، ادامه داد: این شهر به‌تازگی به‌عنوان جهان شهر معرفی شد و لوح دائمی پایتخت فرش دستباف را نیز دریافت کرده است که این مسائل نشان‌دهنده پتانسیل تبریز، تلاش‌های شهرداری تبریز بوده و امری ستودنی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید