رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های فرش بدون مجوز در مکانهای دولتی گفت: در ماه‌های اخیر بارها نمایشگاه هایی در اماکنی چون مصلای تهران، کاخ سعدآباد و نیاوران، موزه فرش و تالار حجاب بدون دریافت مجوز برگزار شده است.

حمید کارگر در خصوص برگزاری نمایشگاه‌های فرش متفرقه در مناطق مختلف اظهار کرد: نمایشگاه‌های متعدد و پراکنده‌ای که در حوزه بخش فرش دستبافت در مناطق مختلف پایتخت برگزار می‌شود لزوما مورد تایید و اطمینان نیستند.

وی افزود: در حال حاضر مشاهده می‌شود که نمایشگاه‌های فرشی در تهران برگزار می‌شود که انواع فرش و تابلوفرش و زیرانداز عرضه می‌کنند که مورد تایید این مرکز و اتحادیه‌های فرش دستباف نیستند و شهروندان نباید به این نمایشگاه‌های کوچک اعتماد کنند.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: در ماه‌های اخیر بارها نمایشگاه‌های فرشی در اماکنی چون مصلای تهران، کاخ سعدآباد و نیاوران، موزه فرش و تالار حجاب برای عرضه انواع فرش دستباف برگزار شده‌اند که فاقد مجوزهای لازم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت هستند.

کارگر تصریح کرد: این نمایشگاه‌ها مورد تایید مرکز ملی فرش به عنوان متولی فرش دستباف کشور نیستند.

به گفته وی اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تهران نیز به این رویه معترض است اما متولیان اماکن یاد شده بی‌توجه به این انذارها و هشدارها اقدام به برگزاری مجدد این نمایشگاه‌ها می‌کنند که حاصلی جز از بین رفتن اعتماد شهروندان به فرشهای دستباف ایرانی و تخریب بازار موجود نخواهد داشت.

وی معتقد است برخی دلالان و واسطه‌ها فرش‌هایی را به صورت امانی گردآوری کرده و در این نمایشگاه‌ها عرضه می‌کنند که در صورت معیوب بودن آنها، گرانفروشی یا هر نوع مغبون خریدار امکان پیگیری آن و جلوگیری از متضرر شدن مردم وجود ندارد، زیرا مشارکت کنندگان در این نمایشگاه‌ها الزامی به دارا بودن مجوز و پروانه کسب ندارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید