بازارچه دائمی صنایع دستی گنبدکاووس همزمان با بیستم خرداد روز جهانی صنایع دستی، با حضور استاندار گلستان، مدیران کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فنی و حرفه ای و امور عشایر استان، فرماندار ویژه، امام جمعه و برخی مسئولان این شهرستان به بهره برداری رسید.

در مراسم افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی گنبدکاووس که روز شنبه برگزار شد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در سخنانی هدف از راه اندازی این بازارچه را حمایت از تولید و هنرمندان صنایع دستی و نیز اشتغال­ زایی برشمرد.
ابراهیم کریمی گفت: بازارچه دائمی صنایع دستی گنبدکاووس با سرمایه گذاری افزون بر 20 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی و در نزدیکی بلندترین برج آجری جهان در این شهر احداث شده است.

وی اضافه کرد: این بازارچه در مساحت تقریبی 700 مترمربع با 26 غرفه در رشته های بومی و غیربومی راه اندازی و برای 31 نفر ایجاد شغل شده است.

کریمی تصریح کرد: براساس توافق انجام شده با بخش خصوصی احداث کننده این بازارچه، غرفه های آن تا یک سال به صورت رایگان در اختیار هنرمندان متقاضی قرار می گیرد.

همچنین با حضور استاندار گلستان، مراسم رونمایی از لوح ثبت ملی فرش ترکمن در محل موزه فرش شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

برگزاری جشن رونمایی از تمبر صنایع دستی گنبدکاووس از دیگر برنامه های روز جهانی صنایع دستی در این شهرستان است.

شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت و با تنوع اقوام و فرهنگ ها، درحوزه صنایع دستی بویژه صنایع دستی، فرش دستباف و زیورآلات قوم ترکمن دارای شهرت جهانی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید