رییس اتحادیه صنف تولید کنندگان و بافندگان فرش دستبافت استان اردبیل از معرفی 14 هزار قالیباف در این استان برای بهره­مندی از تسهیلات بانکی خبر داد.

مالک اژدر حسنی روز شنبه در آیین اختتامیه دوره ارتقای مهارت قالیبافی شهرستان نیر افزود: اتحادیه صنف تولید‌ کنندگان فرش دستباف استان به صورت جدی از حق و حقوق فعالان این بخش حمایت می‌کند.

او اظهار کرد: ما نیروی انسانی فعال را بهترین سرمایه خود در افزایش تولید و کیفیت‌ بخشی به آن می‌ دانیم و معتقدیم بافندگان فرش دستباف باید به چنان مهارتی دست یابند که در عرصه تولید و کار‌آفرینی از موفق ‌ترین بخش‌ های اقتصادیی باشد.

او گفت: در استان اردبیل تاکنون 6 دوره مهارت فرش دستباف برگزار شده که یکی از این دوره ها در شهرستان نیر است و این دوره برای آشنایی بافندگان با مواد اولیه فرش و سلیقه بازار فرش که به چه نوع فرشی احتیاج دارند برگزار شد.

او با اعلام اینکه مرکز فنی و حرفه ‌ای استان اردبیل برای آموزش و مهارت ‌آموزی بافندگان فرش هماهنگی و همکاری مناسب داشته گفت: این کلاس‌ ها که با هدف بالا بردن سطح آگاهی و مهارت شغلی بافندگان، ارتقای کیفیت تولید،، آشنایی فرشبافان با نحوه رفع معایب فرش و ارتقای بهداشت محیط تشکیل شده با استقبال خوب بافندگان روبرو شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل یکی از قطب­های مهم فرش دستباف می باشد برای ورود به بازارهای جهانی باید با علم روز فرش دستباف آشنا باشیم.

عوض پاشازاده، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیر هم از تشکیل پرونده 210 قالی­باف در شهرستان خبر داد و گفت: برای 210 قالیباف در شهرستان نیر پرونده قالیبافی تشکیل شده که اکنون مشغول فرش بافی در منازل خود میی باشند.

در پایان این مراسم از مهارت آموزانی که دوره ارتقای مهارت قالی­بافی را در شهرستان نیر با موفقیت سپری کرده اند تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دهید * محدودیت زمانی پاسخگویی تمام شد. پرسش امنیتی را دوباره بارگذاری کنید